چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه کلاسهای تابستانی

نکاتی راجع به محتوای کلاسهای تابستانی *سیاس* خدمت شما ارائه خواهد شد تا جهت آشنایی اجمالی با کلاس تابستان،با هدف روشن تر در این دوره شرکت بفرمایید.

صحیفه امام خمینی (آقای عرفانی فر)

 تاریخ همواره در حال تکرار است. وقایع صدر اسلام و صدر انقلاب در فضای سیاسی فعلی کشور در حال بازتاب است. بنابراین  آشنایی با اندیشه های سیاسی امام خمینی به عنوان موسس انقلاب اسلامی ایران امری ضروری در تحلیل صحیح برای معرفت جویانی است که در فضای مطالعات سیاسی  کشور گام نهاده اند. صحیفه خوانی نه تنها امری واجب برای کسانی است که معتقد به نظام اسلامی هستند بلکه از لذتی وافر برخوردار است که در پرتو آن هم نسبت به وقایع صدر انقاب آگاهی حاصل میشود و هم مبانی نگاه امام خمینی به موضوعات مختلف تبیین شده و  از این رهگذر  چگونه اندیشیدن در حوزه مسائل سیاسی بر مبنای پارامترهای نگاه امام خمینی آموزش داده می شود. این کلاس توسط استاد گرانقدر آقای دکتر عرفانی فر که از آگاهان به این عرصه هستند ارائه می شود.

پژوهش(خانم رئیسی)

در توضیح این درس باید به 2 نکته اشاره کرد:

1-روش تدریس:

مهارتهای پژوهشی مورد انتظار از معرفت جویان در سطح پیش رو عبارتند از : منبع یابی(آشنایی با بانک های اطلاعاتی از جمله سایتها، کتابخانه ها، اساتید و اشخاص برجسته)، مهارت مطالعه نقادانه، تحلیلی، خلاصه نویسی، نمودار درختی، تدوین، بازنویسی، چکیده نویسی، نتیجه گیری، مهارت ارائه و سخنوری و مواردی از این دست

موارد فوق در کلاس پزوهش به صورت کارگاهی و عملی با دانش پژوهان تمرین می شود.

2- محتوای کلاس:

با توجه به موضوع پودمان که علوم سیاسی می باشد، محتوا نیز در این راستا و در ارتباط با سایر دروس انتخاب شده است و به تحلیل وقایع دهه شصت اختصاص دارد.

روش کار:

معرفت جویان در جلسه اول یکی از وقایع دهه شصت را به عنوان موضوع پژوهش خود انتخاب می نمایند. در هر جلسه یک مهارت را می آموزند و تا جلسه بعد مهارت فوق را بر موضوع خویش پیاده نموده و در کلاس ارائه می کنند  تا درباره کیفیت آن صحبت شود. بدین ترتیب در پایان ترم و پس از پیاده سازی مجموعه روشهای پزوهشی، ایشان یک تحقیق جامع را زیر نظر استاد انجام داده اند و خروجی علمی حول موضوع حاصل شده است.

ارائه این کلاس توسط خانم رئیسی انجام می شود که پژوهشگر برتر سال در حوزه پایان نامه های دانشجویی شده اند.

ولایت فقیه(آقای مومن زاده)

موضوع حکومت اسلامی، نظریه ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری امری است که همواره در مسائل سیاسی مطرح است. اهمیت طرح سوالات و شبهات این عرصه و پاسخگویی منطقی و مستدل به آنان، کاملا روشن و بی نیاز از استدلال می باشد. این کلاس توسط استادبزرگوار آقای مومن زاده که تجربه های بسیار موفقی در این زمینه داشته اند و از نخبگان این عرصه هستند ارائه می شود.

آشنایی با کلیات، مفاهیم و اصطلاحات سیاسی(آقای جعفرزاده)

در بحث های سیاسی دیده می شود که  گاه طرفین از واژگانی و مفاهیمی استفاده میکنند که جایگاه آن را به درستی و آنگونه که هست نمی شناسند. این امر سبب مغالطه و بی نتیجه ماندن بحث ها و یا ساختن گفت و گو بر پایه هایی است که مطابف با واقع نیست. بنابراین لازم است  مفاهیم و اصطلاحات پرکاربرد در این عرصه روشن شود. در کلاس فوق، علاوه بر آشنایی با مفاهیم و لغات سیاسی، مواردی مانند منبع شناسی، تبیین دانش و بینش سیاسی، نظریات جدید، جایگاه رسانه و شبکه های اجتماعی سیاسی مورد بحث واقع می شود. تدریس کلاس توسط آقای جعفرزاده انجام می شود که از دانش آموختگان رشته علوم سیاسی هستند

سبک کلاس:

جزوه ای  حاوی مطالب فوق، به معرفت جویان در ابتدای ترم داده میشود  و کلاس با سبک مباحثه بر محتوای جزوه ارائه میشود.

جریان شناسی سیاسی(آقای جمیلی)

در این درس مسائل سیاسی با رویکرد تحلیلی مورد بررسی قرار گرفته تا نتیجه ارائه یک بینش سیاسی و روش مندی تحلیل موضوعات به دانش جو  باشد.

ارائه این کلاس توسط استاد محترم آقای جمیلی انجام می شود.

هسته های تربیتی(خانم اسدی)

علم زمانی به کمال خویش می رسد که منجر به عمل شود. در غیر اینصورت نمیتوان نام نافع بودن برآن گذارد. در کلاس هسته های تربیتی راه های برقراری اتصال میان علم و عمل معرفت جویان  برای افراد مختلف متناسب با شرایط ایشان بررسی و انتخاب می شود. باشد که این عمل جهادی منتج از این کلاس برای معرفت جویان مصداق باقیات صالحات ایشان گردد.

موضوع فوق توسط  استاد عزیز خانم اسدی ارائه می شود که از مربیان هسته های تربیتی حوزه دانشجویی می باشند.

((نحوه ثبت نام و ویژگیهای دوره ))

دوره خواهران

 زمان ثبت نام: ارسال پیامک نام و نام خانوادگی تا تاریخ 96/4/26 به شماره

09171878600

تاریخ شروع دوره:سه شنبه ها از 96/4/27 تا 96/6/14

 ساعت شروع: 8:30 الی 17

همراه با صرف ناهار

مدرسان مدعو:استاد مومن زاده.استاد عرفانی فر.استاد جعفرزاده.استاد اسدی.استاد رییسی

 خواهران محترم خواهشمند است بعد از شروع دوره جهت ثبت نام مراجعه نفرمایید.

آن دسته از عزیزانی که در این دوره شرکت کنند،سه درس از دروس *پاس نشده* آنان یا غایبین در امتحان که نمره 1- را در طول ترمهای گذشته کسب کردند، برای آنان نمره قبولی درج میگردد.

*ویژه برادران* تابستان 96*

دوره بینش سیاسی و بصیرت افزایی         

 زمان ثبت نام: مراجعه به حوزه برادران یا هماهنگی با آقای شکوه زاده تا تاریخ 25/04/96

 ساعت شروع: 8:30 الی 17

همراه با صرف ناهار

مدرسان مدعو:استاد مومن زاده.استاد عرفانی فر.استاد جعفرزاده.استاد جمیلی.استاد کوهی

*تشکیل کلاس مشروط به حد نصاب رسیدن شرکت کنندگان است.

*در هر هفته فقط یک روز کلاس کلاس برگزار می گردد.

 

 ١٤:٠٦ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٦٦٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
ساعت
تقویم
اوقات شرعی