چاپ        ارسال به دوست

جلسه اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

جلسه هم اندیشی اساتید با حضور مدیر مرکز حاج آقا کوهی و اساتید مرکز مورخ 18 آبان از ساعت 15 الی 17:30 در سالن معاونت پژوهش ساختمان علوم پزشکی برگزار گردید.

جلسه با تلاوتی چند از آیات وحی آغاز شد.

ابتدا مدیر محترم حوزه حاج آقای کوهی پس از خیر مقدم به اساتید دستور جلسه را که تشکیل گروه های جهادعلمی- فرهنگی و بحث شاگرد پروری عنوان کردند.

ایشان در ادامه خروجی دادن و مثمر ثمر بودن را از مسایل اساسی در حوزه علوم اسلامی دانستند، وابزارهای رسیدن به این هدف را ایجاد و ارتقا هسته های تربیتی و گروه های جهاد علمی فرهنگی بیان کردند و فرمودند: رویکرد حوزه با همین هدف طراحی شده است تا شاهد اجرایی شدن اهداف حوزه علوم اسلامی توسط دین پژوهان  در مرکز شیراز باشیم. و برای رسیدن به این هدف باید در دین پژوهان دغدغه ایجاد کنیم تا با مهارت های مختلف درکنار هم باشند وبه صورت تشکیلاتی در رسیدن به این هدف ما را یاری کنند.

ایشان در ادامه اضافه کردند: فعالیت های جهادی فرهنگی از مهم ترین برنامه ها در ترم جاری است که در دستور کار قرار گرفته است. وی هدف از این طرح را شناسایی و ارتقا فعالان فرهنگی حوزه ،جهت اسلامی کردن دانشگاه در راستای نقش آفرینی آنان در مسیر تمدن اسلامی بیان نمودند.

ایشان در ادامه فرمودند: باید موضوعاتی از  همین محتوای درسی در راستای اهداف جهاد علمی- فرهنگی به معرفت جویان ارائه ‌شود تا به طور پژوهشـی و دقیق بتوانند از آن برای تحقق دانشگاه اسلامی و دادن خروجی استفاده کنند.

در پایان اساتید پیشنهادات خود را  جهت بهبود کارگروه های جهاد علمی- فرهنگی و ارائه موضوعات مورد نیاز ارائه دادند.

در پایان جلسه، اساتید حاضر به بیان نظرات و پیشنهادات خود در جهت پیشبرد اهداف مذکور(بهبود کار گروه های فرهنگی  و جهادی و ارائه موضوعات مورد نیاز ) پرداختند که اهم مطالب به شرح ذیل می باشد:

-ایجاد دغدغه در معرفت جویان و حفظ ان چرا که این دغدغه دین پژوهان جهت داده و حرکت را سریع تر می کند.

- سطح بندی کردن مخاطبین و برنامه ریزی طبق آن

ایجاد ساز و کار مناسب جهت ارائه موضوعات هسته های تربیتی-

برقرار ارتباط موثر با معرفت جویان-

- ایجاد رابطه ي بين محتواي کتب درسی حوزه  و اهداف و مأموریت حوزه بر اساس نیاز معرفت جویان

-  استفاده از اساتید مناسب به این معنا که هرکسی که می خواهد کار جهادی و علمی-فرهنگی انجام دهد قبل از آن باید یک اصلاح درونی در درون خودش انجام داده باشد تا مؤثر واقع شود.

 

 

 

 

 

 


١٧:٢٤ - سه شنبه ١٨ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
ساعت
تقویم
اوقات شرعی