اخبار > تربیت نیروهای انقلابی از مهمترین وظایف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام نظیری:

تربیت نیروهای انقلابی از مهمترین وظایف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است

نشست سراسری کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با هدف تشریح نظام جدید آموزشی حوزه از ۲۲ شهریور  به مدت سه روز در تهران برگزار گردید.

حجت الاسلام محمد هادی نظیری گفت:در این نشست سه روزه که با حضور بیش از ۶۰ نفر از کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور برگزار می‌شود، موضوعاتی مانند تشریح اهداف آموزشی و تربیتی نظام جدید آموزشی و روش‌های توسعه فعالیت‌های جهاد علمی و فرهنگی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معاون امور مراکز و ارتقای منابع انسانی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: بررسی روش‌های جذب دانشجویان علاقمند به تحصیل در مراکز علوم اسلامی دانشگاهیان همچنین بازخوانی شرح وظایف محتوایی و اجرایی کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از دیگر اهداف این نشست سه روزه بود.

حجت الاسلام محمد هادی نظیری در نشست سراسری اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با اعلام این مطلب گفت : ایفای نقش دانشجویان در تمامی ابعاد دانشگاه اسلامی، نیازمند کسب معارف اسلامی و انقلابی است و حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مهمترین نقش را در گسترش این معارف در میان دانشگاهیان و دانشجویان باید داشته باشد.

معاون امور مراکز و ارتقای منابع انسانی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با تاکید بر اهمیت نقش کارشناسان مراکز در تحقق اهداف حوزه گفت : رسیدن به یک قله ، نیازمند حرکت گام به گام ولی هماهنگ است ، کارشناسان نیز در مراکز سراسر کشور نیز ضمن اینکه باید خود، نسبت به اهداف و برنامه های حوزه از جمله نظام جدید آموزشی به خوبی آگاه شوند ، توان توجیه کردن دانشجویان و دیگر دانشگاهیان علاقمند به کسب معارف دینی در مراکز آموزش عالی را نیز داشته باشند.

حجت الاسلام محمد هادی نظیری که در نشست سه روزه کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سخن می گفت ،  با اشاره به تجربه های تاریخی و دینی در تربیت نیروی انسانی مومن و انقلابی گفت : تربیت نیروی انسانی و تشکیل هسته های علمی ، فرهنگی و جهادی از مهمترین ابزارها برای تحقق کامل دانشگاه اسلامی است و حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان باید نقش خود را در تحقق این هدف به شکل هوشمندانه انجام دهد.


٠٨:٤٦ - سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٦٦٨٩١    /    تعداد نمایش : ٣٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
ساعت
تقویم
اوقات شرعی